فرایند – به عمل آوردن روزنامه روزنامه جنایت

فرایند – به عمل آوردن: روزنامه روزنامه جنایت ایران پرونده قتل همسر کشی مقتول

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی چند درصد ایرانی‌ها کالای چینی مصرف می‌کنند؟

یک کارشناس اقتصادی گفت: کالاهای چینی در سبد مصرف حدود ۸۰ درصد خانوارهای ایرانی واقع شده است است که اگر بتوان محصولات مشابه داخلی را جایگزین آن کرد سطح رفاه نیرو

چند درصد ایرانی‌ها کالای چینی مصرف می‌کنند؟

چند درصد ایرانی ها کالای چینی مصرف می کنند؟

عبارات مهم : ایرانی

یک کارشناس اقتصادی گفت: کالاهای چینی در سبد مصرف حدود ۸۰ درصد خانوارهای ایرانی واقع شده است است که اگر بتوان محصولات مشابه داخلی را جایگزین آن کرد سطح رفاه نیروی کار ایرانی در بازه زمانی کوتاه زیاد کردن می یابد و اقتصاد کشور یکباره رشد می کند.

مرتضی دلخوش در گفت وگو با ایسنا، راجع به نام گذاری سال ۱۳۹۷ با نام ” حمایت از کالای ایرانی”، اظهار کرد:در حال حاضر مصرف کنندگان داخلی به دو گروه تقسیم می شوند. یک گروه حدود ۲۰ درصد طبقات مرفه هستند که زیاد از کالاهای با کیفیت اروپایی و آمریکایی استفاده می کنند. گروه دیگر که ۸۰ درصد جامعه را مشمول بر می شود طبقات میانگین و پایین را در بر می گیرد که کالاهای چینی و بعضا ایرانی خریداری می کنند. ولی باید بدانیم کنار زدن چین به آسانی امکان پذیر نیست؛ لیکن تولیدات چین از دو مزیت قیمت تمام شده است پایین و ارایه کالاهای تازه و به روز برخوردار هستند.

چند درصد ایرانی‌ها کالای چینی مصرف می‌کنند؟

وی افزود: چین کشوری است که ۱۶ تیلیارد دلار تولید ناخالص داخلی دارد و قیمت تمام شده است محصولاتش بسیار پایین هست. بنابراین به آسانی از گردونه مسابقه خارج نمی شود. بعد مورد نیاز است که کارآفرینیان ایرانی، تولید انبوه، با کیفیت، ارزان و ایجاد خلاقیت را در برنامه های خود در نظر بگیرند. تولیدکننده داخلی نباید دنبال سود ۱۰۰ درصد باشد. جهت پیدا کردن بازار حتی می تواند در نقطه سر به سر حرکت کند، بعد به حاشیه سود ۲ تا ۳ درصد ماهیانه دست پیدا کند. در این صورت با گردش کالا سالیانه ۲۴ درصد سود عاید فعالان اقتصادی می شود.

به گفته دلخوش، ما هر سال از چین، ترکیه و امارات بیش از ۱۸ میلیارد دلار واردات داریم که رقم بسیار بالایی است.اما عنوان این است که جهت جایگزینی کالاهای ایرانی به جای محصولات مشابه باید کیفیت ارتقا پیدا کند. در این خصوص شرکت ملی استاندارد باید سخت گیری بیشتری در ارتقای سطح کیفی محصولات داشته باشد تا مصرف کنندگان داخلی این اطمینان را پیدا کنند که با خرید کالاهای ایرانی پشیمان نمی شود.

یک کارشناس اقتصادی گفت: کالاهای چینی در سبد مصرف حدود ۸۰ درصد خانوارهای ایرانی واقع شده است است که اگر بتوان محصولات مشابه داخلی را جایگزین آن کرد سطح رفاه نیرو

این کارشناس اقتصادی با بیان این که تمام تولیدات داخلی باید صادرات محور باشند گفت: اگر این نگاه حاکم شود قطعا کیفیت ارتقاء می یابد. در حال حاضر کیفیت دو برند تولید آبگرمکن و پکیج در کشور ما به قدری بالاست که به اروپا صادر می شود و بیش از ۹۰ درصد بازار داخلی را نیز در اختیار دارد. به اعتقاد من تمام تولیدکنندگان باید چنین روندی را در مجموعه خود ایجاد کنند. مصرف کنندگان نیز باید کالای ایرانی خریداری کنند. حمایت از کالای ایرانی یک تفکر هوشمندانه است و اگر بتوانیم این پتانسیل را در داخل تقویت کنیم سطح رفاه نیروی کار ایرانی به سرعت اوج می رود و تولید ناخالص داخلی زیاد کردن می یابد.

دلخوش، نقش رسانه ها از جمله رسانه ملی را در ساختن فرهنگ جهت مصرف کالاهای ایرانی، تعیین کننده دانست و گفت: جهت نهادینه کردن این رویکرد سه اقدام همزمان تولید با کیفیت و انبوه و تبلیغات گسترده باید لحاظ شود. استفاده از کالای ایرانی در مهار بحران های اجتماعی تاثیرگذار است و فاصله ی فقیر و غنی را کم کردن می دهد.

به گزارش ایسنا، مقام معظم رهبری، سال ۱۳۹۷ را “حمایت از کالای ایرانی” نامگذاری کردند.

چند درصد ایرانی‌ها کالای چینی مصرف می‌کنند؟

واژه های کلیدی: ایرانی | ایرانی | اقتصادی | محصولات | کالاهای چینی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz