فرایند – به عمل آوردن روزنامه روزنامه جنایت

فرایند – به عمل آوردن: روزنامه روزنامه جنایت ایران پرونده قتل همسر کشی مقتول

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بیانات ترامپ در شرکت ملل اعلان جنگ بود / علی خرم

نماینده پیشین کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل با اشاره به نطق روز سه‌شنبه رئیس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی شرکت ملل گفت: صحبت او غیردیپلماتیک و غیرمتعارف بود و می

بیانات ترامپ در شرکت ملل اعلان جنگ بود / علی خرم

علی خرم: بیانات ترامپ در شرکت ملل اعلان جنگ بود

عبارات مهم : ایران

نماینده پیشین کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل با اشاره به نطق روز سه شنبه مدیر جمهور آمریکا در مجمع عمومی شرکت ملل گفت: صحبت او غیردیپلماتیک و غیرمتعارف بود و می توان آن را یک اعلان جنگ دانست.

علی خرم در گفت وگو با ایسنا با اشاره به بیانات دونالد ترامپ در صحبت اش در مجمع عمومی شرکت ملل با بیان این که چنین صحبت بین رییسان جمهور کشورها معمول نیست، گفت: پیش از این چنین بیانات توهین آمیز و برخورنده ای را تنها از سوی بنیامین نتانیاهو دیده و شنیده بودیم.

بیانات ترامپ در شرکت ملل اعلان جنگ بود / علی خرم

وی ادامه داد: به نظر می رسد نتانیاهو، عربستان و تندروهای اطراف ترامپ و نیز جمهوری خواهان بر روی این صحبت به توافق رسیده بودند و آن را می توان نتیجه کار یکسان آنها دانست.

خرم گفت: در عرصه بین الملل چنین صحبت مورد پسند نبوده و به همین علت مخالفت بسیاری از کشورها را به دنبال داشت. ماکرون مدیر جمهور فرانسه بعد از او صحبت کرد و انتقادهایی را متوجه ترامپ کرد و بر خلاف ترامپ توافق هسته ای را راهی جهت ادامه صلح و دوری از تشنج دانست.

نماینده پیشین کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل با اشاره به نطق روز سه‌شنبه رئیس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی شرکت ملل گفت: صحبت او غیردیپلماتیک و غیرمتعارف بود و می

این کارشناس مسایل بین الملل اضافه کرد که به دنبال بیانات روز گذشته ترامپ سوئد و اتریش هم به نوعی نارضایتی خود از این صحبت را مطرح کردند.

وی خاطرنشان کرد: بعضی از کشورهای اروپایی که متحد آمریکا بودند نیز این صحبت را یک اعلان جنگ دانستند و گفتند که رهبر یک کشور حق ندارد به شرکت ملل آمده و جهت نابودی یک کشور دیگر مانند کره شمالی حکم صادر کند. اگر قرار است کاری انجام شود باید عنوان در شورای امنیت شرکت ملل بررسی شده است و تصمیم جهانی گرفته شود از این رو این صحبت جایگاهی در عرف دیپلماتیک و عرف شرکت ملل نداشت و به همین علت هم صرفا نشان دهنده خصوصیات شخصی آقای ترامپ بود و حاکی از بدگویی کشورهایی مثل عربستان و رژیم صهیونیستی بود.

خرم راجع به آن بخش از بیانات ترامپ راجع به کشور عزیزمان ایران گفت: ترامپ تلاش کرد علیه کشور عزیزمان ایران اجماعی را پشت سر خود ایجاد کند تا بتواند دو ماه دیگر عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای را اعلام کند ولی این اجماع حاصل نشد و کماکان اجماع کشورها در حمایت از برجام پشت سر کشور عزیزمان ایران است و کشور باید قدر این شرایط را بداند و جهت حفظ آن به تعهدات خود کماکان به عنوان عضو قابل اعتماد جامعه بین المللی ادامه دهد.

بیانات ترامپ در شرکت ملل اعلان جنگ بود / علی خرم

وی تاکید کرد: کشور عزیزمان ایران نباید در صحنه بین المللی رو در روی آمریکا قرار بگیرد بلکه باید با پایبند ماندن به برجام اروپا، روسیه و چین و کشورهای دیگر را در قبال آمریکا مدعی نگه دارد. ما باید اجماعی که پشت سرمان ایجاد شده است است را تقویت کنیم.

نماینده پیشین کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل در پاسخ به این پرسش که آمریکا به صورت علنی کشور عزیزمان ایران و چند کشور را از تریبون شرکت ملل مورد حمله و ترساندن قرار داد، تصریح کرد: کره شمالی، ایران، کوبا، سوریه و ونزوئلا کشورهایی بودند که از سوی ترامپ ترساندن شدند، ولی چنین اظهاراتی در شرح وظایف مدیر جمهور یک کشور نیست و این ادعاها زمانی می تواند موضوعیت داشته باشد که کشوری به طور رسمی بتواند وارد جنگ شود. به طور کلی می توان گفت که ترامپ این بیانات را انجام داد و بار دیگر بی کفایتی و نداشتن کیاست خود را بیش از پیش نمایان کرد.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | آقای ترامپ | دونالد ترامپ | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz